Uusimmat kuvat

Satunnainen kuva

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:4726843 kpl

West Masters 2019

Kuvan mahdollinen sisältö: 5 henkilöä

A1. Heikki Haapanen LOI, Kari Jaakkola TYR, Maija Palmu PCP
A2. Markku Heino ERP, Helena Kuivasniemi-Lehti PCP, Kullervo Kupila TUR
A3. Jukka Hatanpää HAR, Antero Lehti PCP, Päivi Jaakkola TYR
A4. Vesa Tuominen UTU, Jorma Karp UTU, Terttu Haavisto ERP

Kuvan mahdollinen sisältö: ainakin yksi henkilö, ihmiset seisovat ja ulkoilma

B1. Juha Jutila PCP, Seija Uusitalo LOI, Kari Randell TUR

Kuvan mahdollinen sisältö: 3 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat

C1. Pasi Punta MYN, Seppo Lindman LOI, Merja Salonranta PCP

Kuvan mahdollinen sisältö: 3 henkilöä, ihmiset seisovat

D1. Erkki Saari ERP, Kalevi Tuominiemi ERP, Annikki Saarinen LOI

Kuvan mahdollinen sisältö: 3 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat ja teksti

Euran Raiku järjestää West Masters - turnauksen sekatrippelinä lauantaina 9.2.2019 klo 10.00 alkaen Euran petanque-hallilla osoitteessa Mekaanikontie 4, Eura.

Kilpailu EI OLE Suomen Petanque-liiton alainen, eikä Suomen Petanque-liitto vastaa tapahtuman järjestelyistä.

Kahdeksan kapteenia (yksi pelaaja/Länsi-Suomen alueen seura sekä yksi pelaaja Tyrvää Petanquesta), kukin vuorollaan, valitsevat yhden pelaajan kerrallaan trippelijoukkueeseen, kahdeksas kapteeni valitsee kaksi pelaajaa samana päivänä.

Kapteenien valinnat (sekä valinnasta kieltäytyneet) ilmoitetaan päivittäin petankistien foorumilla ja Facebookissa Euran Raiku Petanque-sivulla.

Valita voi vain Länsi-Suomen alueen seurojen tai Tyrvää Petanquen pelaajia (mahdollinen lisenssi vuoden 2018 mukaan), mutta EI oman seuran pelaajia. Joukkueessa tulee olla edustettuna molemmat sukupuolet.

Jos kieltäytyy kapteenin valinnasta - ei voi pelata kisassa eri joukkueessa.

Pelimuotona Swiss.

Osallistumismaksu 45 € / joukkue.

Valitut kapteenit (suluissa valintapäivät):

- Heikki Haapanen LOI, Kari Jaakkola TYR, Maija Palmu PCP
- Leena Sormunen UTU, Juhani Hirvonen ERP, Ole Bergman TUR
- Pasi Punta MYN, Seppo Lindman LOI, Merja Salonranta PCP
- Jukka Salonoja TYR, Pirjo Kivinen LOI, Daniel Duhamel LOI
- Markku Heino ERP, Helena Kuivasniemi-Lehti PCP, Kullervo Kupila TUR
- Jukka Hatanpää HAR, Antero Lehti PCP, Päivi Jaakkola TYR
- Tapani Kalmi TUR, Eero Ravantti LOI, Terttu Lamminpää ERP
- Juha Jutila PCP, Seija Uusitalo LOI, Kari Randell TUR

Haastajajoukkueet:
- Jouni Heinonen PCP, Tuija Haapanen LOI, Matti Haapanen LOI
- Pasi Lilja TYR, Isto Talja TYR, Arja Hakala ERP
- Vesa Tuominen UTU, Jorma Karp UTU, Terttu Haavisto ERP
- Jukka Virtanen TUR, Emmanuel Simon-Bellamy PCP, Tuula Erkkilä ERP
- Katriina Tuominen UTU, Olavi Nieminen UTU, Kalevi Kähönen ERP
- Erkki Saari ERP, Kalevi Tuominiemi ERP, Annikki Saarinen LOI
- Seppo Myllylä ERP, Marjo Virrankare TYR, Heikki Virrankare TYR
- Arja Viikilä ERP, Jukka Ryömä TYR, Markku Tihumäki TYR

Kieltäytyneet:

- Arto Stenberg
- Mirva Näsilä
- Harri Näsilä
- Kati Nieminen
- Kimmo Keränen
- Markku Nieminen
- Harri Lehtinen

Kapteenit ilmoittavat valintansa Arja Hakalalle (puh. 040-510 3177) valintapäivänä.

Kilpailuun otetaan mukaan haastajajoukkueita parillinen määrä (2-8 kpl).

Haastajajoukkueiden kokoonpanon tulee olla kapteenien joukkueita vastaava (sekatrippeli ja vähintään kahdesta eri Länsi-Suomen alueen seurasta, tai Tyrvää Petanquesta).

Haastajajoukkueiden ilmoittautuminen kisaan sähköpostilla (arja.hakala@euranraiku.fi) viimeistään keskiviikkona 6.2.2019.