Uusimmat kuvat

Satunnainen kuva

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:4756384 kpl

Muut kilpailut 2019

*****************************************************

Mestaruussingeli jäsenille 28.12.2019

*****************************************************

Euran Raikun perinteinen KINKKUKISA YD pelattiin lauantaina 14.12.2019. Mukana kisassa 16 joukkuetta seuroista PCP, UTU, TUR, TYR, LOI, HBY ja ERP. Kinkkuja kisassa jaettiin n. 35 kg, sekä D-sarjan viimeisille suklaapukit.

A-sarja:
1. Juha Jutila ja Ari Nevo PCP
2. Juhani Hirvonen ERP ja Jorma Makkonen UTU
3. Kari Randell ja Esa Tuominen TUR
4. Kirsi ja Pasi Wallin TYR

B-sarja:
1. Daniel Duhamel ja Arto Stenberg LOI
2. Terttu Lamminpää ja Seppo Myllylä ERP
3. Erkki Saari ja Tuula Erkkilä ERP
4. Kimmo Keränen HBY ja Esa Kallio TUR

C-sarja:
1. Olavi Nieminen ja Jorma Karp UTU
2. Markku Heino ja Jukka Hatanpää ERP
3. Arja Hakala ja Terttu Haavisto ERP
4. Maija-Liisa Heino ja Irmeli Haavisto ERP

D-sarja:
1. Seppo Lyysaari ja Juha Perttula ERP
2. Seija Vaarala LOI ja Iso Voutilainen TYR
3. Kalevi Kähönen ja Hannu Vehmanen ERP
4. Lea Pohjalainen ja Mervi Kiema ERP

*****************************************************

Euran Raiku järjesti YLEISEN TRIPPELIN lauantaina 16.11.2019.

1. Juhani Hirvonen ERP, Vesa Tuominen UTU, Kari Jaakkola TYR
2. Marjo ja Heikki Virrankare, Markku Tihumäki TYR
3. Lassi Mäki, Jukka Virtanen, Kullervo Kupila TUR
4. Markku Heino, Terttu Lamminpää, Jukka Hatanpää ERP
5-6. Tuula Erkkilä, Erkki Saari, Hannu Vehmanen ERP sekä Terttu Haavisto ERP, Katriina Tuominen UTU, Arja Hakala ERP

*****************************************************

Euran Raikun järjestämä VETERAANIDUPPELI +55 pelattiin tiistaina 05.11.2019. Mukana oli 12 joukkuetta.

A-sarja:
1. Maija-Liisa ja Markku Heino ERP
2. Juhani Hirvonen ERP ja Jorma Makkonen UTU
3. Kullervo Kupila ja Lassi Mäki TUR
4. Daniel Duhamel LOI ja Jukka Salonoja TYR

B-sarja:
1. Vesa Tuominen ja Pekka Urponen UTU

C-sarja:
1. Jukka Hatanpää ERP ja Jorma Karp UTU

*****************************************************

Euran Raiku järjesti SEKADUPPELIN lauantaina 26.10.2019. Mukana oli 13 joukkuetta seuroista TYR, LOI, MAP, PCP, LeSi, UTU ja ERP.

A-sarja:
1. Anni Kukkonen (-) ja Riku Toivonen TYR
2. Terttu Lamminpää ja Markku Heino ERP
3. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
4. Sirpa Korkeamäki LOI ja Kari Korkeamäki MAP

B-sarja:
1. Pirkko Haikonen LeSi ja Juhani Hirvonen ERP

C-sarja:
1. Kirsi ja Pasi Wallin TYR

*****************************************************

Euran Raikun jäsenten välinen ammuntamestaruus ratkaistiin perjantaina 25.10.2019. Kisan tiimellyksessä nähtiin myös kaksi lamppuosumaa, joista ei jaettu pisteitä.

1. Markku Heino
2. Erkki Saari
3. Kirsi Wallin
4. Juhani Hirvonen
5. Pasi Wallin
6. Hannu Vehmanen
7. Arja Hakala
8. Tuula Erkkilä ja Kalevi Kähönen

*****************************************************

Euran Raikun ja UTUn ystävyysottelu pelattiin perjantaina 18.10.2019.

EuRa oli tällä kertaa parempi voitoin 11-5.

Uotilan parhaana joukkueena palkittiin Erkki Nieminen ja Vesa Tuominen sekä Euran paras joukkue oli Arja Viikilä ja Jukka Hatanpää.

*****************************************************

Euran Raiku järjesti veteraaniduppelin tiistaina 08.10.2019. Mukana oli 12 joukkuetta.

A-sarja:
1. Kullervo Kupila ja Lassi Mäki TUR
2. Markku Heino ja Seppo Myllylä ERP
3. Kari Jaakkola TYR ja Olavi Nieminen UTU
4. Markku Tihumäki ja Jukka Ryömä TYR

B-sarja:
1. Juhani Hirvonen ERP ja Harri Näsilä PCP
2. Paavo Ranne KVP ja Pauli Mehtonen KIS

C-sarja:
1. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
2. Terttu Lamminpää ERP ja Leena Sormunen UTU

*******************************************************

Euran Raiku Petanquen ja Tyrvää Petanquen välinen ystävyysottelu pelattiin Eurassa perjantaina 20.09.2019. Tyrvää voitti ottelun 11-5. Seurojen parhaina joukkueina palkittiin Tyrväältä Sanni Krigsman ja Jukka Salonoja (4 voittoa) sekä Eurasta Maija-Liisa ja Markku Heino (2 voittoa).

Kuvan mahdollinen sisältö: 14 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat

Eurassa pelattiin lauantaina 14.9.2019 hallinavausduppeli "Pekka Silverin muistokisa". Mukana oli täydet 16 joukkuetta seuroista TYR, PCP, LOI, KOP, UTU, TUR ja ERP. Suuret kiitokset kaikille mukana olleille.

A-sarja:
1. Juhani Hirvonen ERP ja Vesa Tuominen UTU
2. Terttu Lamminpää ja Markku Heino ERP
3. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
4. Marjo ja Heikki Virrankare TYR

B-sarja:
1. Kari Jaakkola TYR ja Eero Ravantti LOI
2. Pasi Wallin TYR ja Raimo Vesterlund PCP
3. Sanni Krigsman ja Jukka Salonoja TYR
4. Taru ja Pirjo Saarela KOP

C-sarja:
1. Jukka Hatanpää ERP ja Jorma Karp UTU
2. Kalevi Tuominiemi ja Hannu Aaltonen ERP
3. Markku Tihumäki ja Jukka Ryömä TYR
4. Tom Lindberg ja Jorma Karhunen TUR

D-sarja:
1. Kalevi Kähönen ja Hannu Vehmanen ERP
2. Lea Pohjalainen ja Seppo Lyysaari ERP
3. Arja Hakala ja Terttu Haavisto ERP
4. Eija-Liisa Leino ja Helinä Haapaniemi TYR

Kuvan mahdollinen sisältö: 6 henkilöä, ihmiset seisovat ja teksti

Euran Raikun Yökisa (YD) pelattiin perjantaina 12.7.2019.

A-sarja:
1. Kullervo Kupila ja Erkki Rantanen TUR
2. Terttu Lamminpää ja Markku Heino ERP
3. Jukka Hatanpää ja Hannu Vehmanen ERP
4. Terttu Haavisto ja Arja Hakala ERP

B-sarja:
1. Juhani Hirvonen ERP ja Markku Tihumäki TYR
2. Leena Sormunen ja Olavi Nieminen UTU

Onnittelut menestyneille ja kiitos kaikille osallistuneille!

Kuvan mahdollinen sisältö: 7 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat, ulkoilma ja luonto

Euran Raiku järjesti Heladuppelin (YD) 30.5.2019. Mukana oli 16 joukkuetta seuroista LOI, TUR, TYR, UTU, PCU, HAR ja ERP.

A-sarja:
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Arto Stenberg ja Viljo Stenberg LOI/ERP
3. Daniel Duhamel ja Markku Nieminen LOI
4. Juhani Hirvonen ja Kullervo Kupila ERP/TUR
5. Kari Jaakkola ja Kalevi Kähönen TYR/ERP
6. Olavi Nieminen ja Leena Sormunen UTU
7. Markku Heino ja Terttu Lamminpää ERP
8. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP

B-sarja:
1. Kari Randell ja Erkki Rantanen TUR
2. Seija Vaarala ja Pirjo Kivinen LOI

Kuvan mahdollinen sisältö: 6 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat ja ulkoilma

Euran Raikun järjestämä veteraaniduppeli pelattiin 15 joukkueen voimin tiistaina 7.5.2019.

A-sarja:
1. Kari Jaakkola TYR ja Epo Ravantti LOI
2. Daniel Duhamel LOI ja Jukka Salonoja TYR
3. Kullervo Kupila ja Jukka Virtanen TUR
4. Jukka Hatanpää ERP ja Jorma Karp UTU

B-sarja:
1. Juhani Hirvonen ERP ja Vesa Tuominen UTU
2. Olavi Nieminen ja Leena Sormunen UTU

C-sarja:
1. Hannu Aaltonen ja Viljo Stenberg ERP

D-sarja:
1. Tuula Erkkilä ja Terttu Lamminpää ERP

Onnittelut menestyneille ja kiitos kaikille osallistuneille!

******************************************************

Euran Raikun perinteinen pääsiäismaanantain sekaduppeli pelattiin 22.4.2019. Mukana oli 10 joukkuetta.

A-sarja:
1. Helena Kuivasniemi-Lehti ja Antero Lehti PCP
2. Maija-Liisa ja Markku Heino ERP
3. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
4. Seija Vaarala ja Ismo Voutilainen LOI/TYR

B-sarja:
1. Terttu Haavisto ja Jukka Hatanpää ERP

C-sarja:
1. Kirsi Vesterlund ja Pasi Wallin TYR

Kuvan mahdollinen sisältö: 6 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat

Euran Raikun yleinen duppeli pelattiin lauantaina 16.3.2019. Mukana oli 14 joukkuetta.

A-sarja:
1. Jani Gren ja Miro Karimäki PCU
2. Markku Heino ja Jukka Hatanpää ERP
3. Kari Jaakkola TYR ja Epo Ravantti LOI
4. Uku Tuovinen ja Timo Kollin PCU
5. Emmanuel Simon- Bellamy ja Juha Jutila PCP
6. Seija Vaarala LOI ja Ismo Voutilainen TYR
7. Olavi Nieminen ja Leena Sormunen UTU
8. Jussi Lehtimäki ja Juha Tienhaara PCU

B-sarja:
1. Pekka Tapiola ja Markku Backman PCU

Kuvan mahdollinen sisältö: 5 henkilöä, ihmiset seisovat

Euran Raiku järjesti veteraaniduppelin tiistaina 26.2.2019. Mukana oli 11 joukkuetta.

1. Lassi Mäki ja Kari Randell TUR
2. Pirjo Kivinen ja Markku Nieminen LOI
3. Kullervo Kupila ja Jukka Virtanen TUR
4. Leena Sormunen ja Olavi Nieminen UTU

B1. Jorma Karp ja Jorma Makkonen UTU

Kuvan mahdollinen sisältö: 4 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat

Euran Raikun järjestämä VETERAANIDUPPELI pelattiin tiistaina 22.1.2019. Mukana oli 12 joukkuetta.

Tulokset:
A-sarja:
1. Kari Jaakkola TYR ja Heikki Haapanen LOI
2. Jukka Hatanpää ERP ja Jorma Karp EKL
3. Juhani Hirvonen ERP ja Vesa Tuominen UTU
4. Hannu Aaltonen ja Viljo Stenberg ERP

B-sarja:
1. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP

Kuvan mahdollinen sisältö: 6 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat

Euran Raikun SEKADUPPELI pelattiin 10 joukkueen voimin lauantaina 12.1.2019.

1. Helena Kuivasniemi-Lehti ja Antero Lehti PCP
2. Päivi ja Kari Jaakkola TYR
3. Terttu Lamminpää ja Kalevi Tuominiemi ERP
4. Maija Palmu PCP ja Jukka Hatanpää ERP

Kuvan mahdollinen sisältö: 6 henkilöä, hymyileviä ihmisiä, ihmiset seisovat