Uusimmat kuvat

Satunnainen kuva

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:5980581 kpl

West Masters 2020

***********************************************

Euran Raikun viides West Masters turnaus pelattiin lauantaina 15.02.2020.

A-sarja:
1. Arto Stenberg, Mirva Näsilä, Timo Puska
2. Kalevi Tuominiemi, Pirjo Kivinen, Antero Lehti
3. Harri Näsilä, Seppo Lindman, Terttu Lamminpää
4. Kari Randell, Seija Uusitalo, Daniel Duhamel

B-sarja:
1. Kari Jaakkola, Jukka Virtanen, Maija Palmu
2. Vesa Tuominen, Merja Salonranta, Kullervo Kupila
3. Eija-Liisa Leino, Erkki Saari, Jukka Hatanpää
4. Raimo Karppinen, Helena Kuivasniemi-Lehti, Juha Jutila

C-sarja:
1. Uku Tuovinen, Juhani Hirvonen, Arja Hakala
2. Olavi Nieminen, Pasi Punta, Tuula Erkkilä
3. Jukka Salonoja, Sanni Krigsman, Markku Heino
4. Jouni Heinonen, Kimmo Rosnell, Terttu Haavisto

D-sarja:
1. Kirsi Wallin, Maarit Flink-Soini, Raimo Vesterlund
2. Pasi Wallin, Ritva Peltomaa, Kalevi Kähönen

***********************************************

Kapteenit ovat valintansa tehneet. Nyt on haastajajoukkueiden vuoro ilmoittautua. Toimi ripeästi, paikkoja on rajoitetusti!

Euran Raiku järjestää West Masters - turnauksen sekatrippelinä jo viidennen kerran lauantaina 15.2.2020 klo 10.00 alkaen Euran petanque-hallilla osoitteessa Mekaanikontie 4, Eura.

Kilpailu EI OLE Suomen Petanque-liiton alainen, eikä Suomen Petanque-liitto vastaa tapahtuman järjestelyistä.

Kahdeksan kapteenia (kuusi pelaajaa Länsi-Suomen alueen seuroista, yksi pelaaja PCU:sta sekä yksi pelaaja Tyrvää Petanquesta), kukin vuorollaan, valitsevat yhden pelaajan kerrallaan trippelijoukkueeseen, kahdeksas kapteeni valitsee kaksi pelaajaa samana päivänä.
Kapteenien valinnat (sekä valinnasta kieltäytyneet) ilmoitetaan päivittäin petankistien foorumilla ja Facebookissa Euran Raiku Petanque-sivulla.
Valita voi vain Länsi-Suomen alueen seurojen, PCU:n tai Tyrvää Petanquen pelaajia (mahdollinen lisenssi vuoden 2019 mukaan), mutta EI oman seuran pelaajia. Joukkueessa tulee olla edustettuna molemmat sukupuolet.
Jos kieltäytyy kapteenin valinnasta - ei voi pelata kisassa eri joukkueessa.
Pelimuotona Swiss.
Osallistumismaksu 45 € / joukkue.

Valitut kapteenit (valintajärjestys arvottu):

Harri Näsilä PCP, Seppo Lindman LOI, Terttu Lamminpää ERP
Kari Randell TUR, Seija Uusitalo LOI, Daniel Duhamel LOI
Eija-Liisa Leino TYR, Erkki Saari ERP, Jukka Hatanpää ERP
Raimo Karppinen TUR, Helena Kuivasniemi-Lehti PCP, Juha Jutila PCP
Arto Tuovinen PCU, Juhani Hirvonen ERP, Arja Hakala ERP
Arto Stenberg LOI, Mirva Näsilä PCP, Patrick Simon-Bellamy PCP
Kalevi Tuominiemi ERP, Pirjo Kivinen LOI, Antero Lehti PCP
Vesa Tuominen UTU, Merja Salonranta PCP, Kullervo Kupila TUR

Haastajajoukkueet:

Kirsi Wallin TYR, Maarit Flink-Soini TYR, Raimo Vesterlund PCP
Kari Jaakkola TYR, Jukka Virtanen TUR, Maija Palmu PCP
Jouni Heinonen PCP, Kimmo Rosnell PCP, Terttu Haavisto ERP
Jukka Salonoja TYR, Sanni Krigsman TYR, Markku Heino ERP
Olavi Nieminen UTU, Pasi Punta MYN, Tuula Erkkilä ERP
Pasi Wallin TYR, Ritva Peltomaa PCP, Kalevi Kähönen ERP

Kieltäytyneet:

Pasi Lilja TYR
Seija Vaarala LOI
Markku Nieminen LOI
Jyrki Salo LOI
Timo Salminen LOI
Harri Lehtinen LOI

Kapteenit ilmoittavat valintansa Arja Hakalalle (puh. 040-510 3177) valintapäivänä.

Kilpailuun otetaan mukaan haastajajoukkueita parillinen määrä (2-8 kpl). Haastajajoukkueiden kokoonpanon tulee olla kapteenien joukkueita vastaava (sekatrippeli ja vähintään kahdesta eri Länsi-Suomen alueen seurasta, PCU:sta tai Tyrvää Petanquesta). Haastajajoukkueiden ilmoittautuminen kisaan sähköpostilla (arja.hakala@euranraiku.fi)