Uusimmat kuvat

Satunnainen kuva

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:5980379 kpl

Muut kilpailut 2020

17.07.2020 klo 16.00 Euran Raikun ammuntamestaruus, Kalevi Kähönen 040-592 2048

06.08.2020 klo 10.00 Länsi-Suomen YD kesäsarja, Kalevi Tuominiemi 040-1544727

19.09.2020 klo 10.00 Pekka Silverin muistoturnaus YD, Euran Raiku, Kalevi Tuominiemi 040-1544727

24.10.2020 klo 10.00 Sekaduppeli XD, Euran Raiku, Markku Heino 044-2655733

14.11.2020 klo 10.00 Yleinen trippeli YT, Euran Raiku, Kalevi Kähönen 040-5922048

12.12.2020 klo 10.00 Kinkkukisa YD, Euran Raiku, Erkki Saari 050-0937439

27.12.2020 klo 10.00 Euran Raikun singelimestaruus, Kalevi Kähönen 040-5922048

*********************************************

Euran Raiku järjesti sekaduppelin lauantaina 11.07.2020. Mukana oli 17 joukkuetta.

A-sarja:
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Pie ja Mikko Lahti RIE
3. Mervi Kiema ERP ja Olavi Nieminen UTU
4. Kirsi ja Pasi Wallin TYR

B-sarja:
1. Merja Salonoja ja Jukka Ryömä TYR
2. Katriina ja Vesa Tuominen UTU
3. Arja Hakala ERP ja Juhani Hirvonen UTU
4. Nelli Nuutinen ja Risto Tuiskula NAS

C-sarja:
1. Helena Kuivasniemi-Lehti ja Antero Lehti PCP
2. Maija Palmu PCP ja Jukka Hatanpää ERP
3. Jere ja Isto Talja TYR
4. Arja Viikilä ja Hannu Vehmanen ERP

D-sarja:
1. Terttu Haavisto ERP ja Jorma Karp UTU
2. Maija-Liisa ja Markku Heino ERP
3. Eija-Liisa Leino TYR ja Alpo Pohjalainen ERP
4. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
5. Kirsti Kumlander ja Kalevi Tuominiemi ERP

Onnittelut menestyneille ja kiitos kaikille osallistuneille!

*********************************************

Ystävyysottelu Tyrvää Petanque - Euran Raiku pelattiin Tyrväällä 03.07.2020. Ystävyysottelun voitti tällä kertaa Tyrvää Petanque voitoin 10-6. Joukkueiden parhaina pelaajina palkittiin Eurasta Irmeli Haavisto ja Juhani Hirvonen sekä Tyrväältä Carita Talja ja Jukka Salonoja. Fair Play pelaajina palkittiin Eurasta Arja Viikilä ja Juhani Rouhiainen.
Muut Euran joukkueet olivat Mervi Kiema ja Kalevi Kähönen sekä Maija-Liisa ja Markku Heino.

*********************************************

Euran Raikun myöhästynyt "Heladuppeli" pelattiin helteisessä säässä lauantaina 27.06.2020.

A-sarja:
1. Risto Tuiskula ja Jarkko Kallio NAS
2. Rauno Käpynen ja Ari Reijonen KIS
3. Helena Kuivasniemi-Lehti ja Antero Lehti PCP
4. Petri Tuovinen ja Timo Kollin PCU

B-sarja:
1. Esa Tuominen ja Kari Randell TUR
2. Tapani Kalmi ja John Rizaew TUR
3. Vesa Tuominen ja Juhani Hirvonen UTU sekä Miro Karimäki ja Jani Gren PCU

C-sarja:
1. Kullervo Kupila ja Jukka Virtanen TUR
2. Sirpa Korkeamäki LOI ja Kari Korkeamäki MAP
3. Seppo Lyysaari ja Hannu Vehmanen ERP
4. Juha Jutila ja Raimo Vesterlund PCP

D-sarja:
1. Jukka Hatanpää ERP ja Tapio Laine PCP
2. Markku Heino ja Kalevi Tuominiemi ERP
3. Arja Hakala ja Terttu Haavisto ERP sekä Leena Sormunen ja Olavi Nieminen UTU

*********************************************

Euran Raiku järjesti YÖKISAN YD perjantaina 12.06.2020 klo 18.00-01.10. Mukana oli 15 joukkuetta.

A-sarja:
1. Jukka Hatanpää ja Markku Heino ERP
2. Katriina Tuominen ja Vesa Tuominen UTU
3. Sanni Krigsman ja Jukka Salonoja TYR
4. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP

B-sarja:
1. Juhani Hirvonen UTU ja Hannu Virta ERP
2. Kalevi Tuominiemi ja Juhani Rouhiainen ERP
3. Isto Talja ja Jesse Talja TYR
4. Markku Tihumäki ja Jukka Ryömä TYR

C-sarja:
1. Kirsi Wallin ja Pasi Wallin TYR
2. Leena Sormunen ja Olavi Nieminen UTU
3. Terttu Haavisto ja Arja Hakala ERP
4. Jere Talja ja Carita Talja TYR

D-sarja:
1. Maarit Flink-Soini TYR ja Seija Vaarala LOI
2. Marjo Virrankare ja Heikki Virrankare TYR sekä Kirsti Kumlander ja Seppo Lyysaari ERP

*********************************************

Euran Raiku järjesti yleisen duppelin lauantaina 07.03.2020.

A-sarja:
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Arto Stenberg LOI ja Riku Toivonen KIS
3. Jukka Hatanpää ja Markku Heino ERP
4. Pasi Wallin ja Ismo Voutilainen TYR

B-sarja:
1. Daniel Duhamel LOI ja Kari Randell TUR
2. Jorma Karp ja Martti Leino UTU
3. Eero Ravantti ja Markku Nieminen LOI
4. Kirsi Wallin TYR ja Raimo Vesterlund PCP

C-sarja:
1. Pekka Tapiola ja Jussi Lehtimäki PCU
2. Olavi Nieminen ja Leena Sormunen UTU
3. Timo Kollin ja Juha Tienhaara PCU
4. Minna Jokinen ja Meeri Käkelä LOI

D-sarja:
1. Juhani Hirvonen UTU ja Markku Hurri MAP
2. Tuula Erkkilä ja Erkki Saari ERP
3. Päivi ja Kari Jaakkola TYR
4. Seija Vaarala LOI ja Arja Hakala ERP

*********************************************

Euran Raikun veteraaniduppeli pelattiin tiistaina 25.02.2020.

A-sarja:
1. Taru Saarela ja Pipsa Saarela KOP
2. Kalevi Kähönen ERP ja Olavi Nieminen UTU
3. Kalevi Tuominiemi ja Erkki Saari ERP
4. Antero Lehti ja Tapio Huttunen PCP

B-sarja:
1. Juhani Hirvonen UTU ja Harri Näsilä PCP
2. Sirpa Korkeamäki LOI ja Kari Korkeamäki MAP
3. Eija-Liisa Leino ja Voitto Yliaho TYR
4. Jukka Hatanpää ERP ja Daniel Duhamel LOI

C-sarja:
1. Markku Heino ERP ja Terttu Lamminpää UTU
2. Rauno Käpynen ja Ari Reijonen KIS
3. Markku Tihumäki ja Jukka Ryömä TYR
4. Jouni Sinkkonen ja Heikki Hänninen KIS