Uusimmat kuvat

Satunnainen kuva

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:2633576 kpl

sm09petankki_tunnus.jpg

 

Tulospörssi

 

Otteluohjelmat:

(päivitetty 16.07.2009 klo 14.45)

SM-KISAVIIKON POULE TULOKSET

SM-KISAVIIKON CUP TULOKSET

SM-KISAVIIKON KAIKKI AMMUNNAN TULOKSET

SM-KISAVIIKON JUNIORIEN TULOKSET 

Yllä olevista liitetiedostoista löytyy nyt kaikki SM-kisaviikon tulokset, mikäli virheitä löytyy, niin tietoa voi välittää meille, niin korjaamme tarvittavat puutteet.

 

Maanantai 6.7.2009 tulospörssi tästä linkistä 

Tiistai 7.7.2009 tulospörssi tästä linkistä

Keskiviikko 8.7.2009 tulospörssi tästä linkistä

Torstai 9.7.2009 tulospörssi tästä linkistä

Perjantai 10.7.2009 tulospörssi tästä linkistä

 

Lauantai 11.07.2009

Yleinen trippeli Finaali:

SM kulta, Gripenberg, Kamppuri, Viinikainen
SM hopea, Piiparinen, Lehto, Railio
SM pronssi, Holopainen, Kallio, Nikki

4. sija Sinkkonen, Hakulinen, Valariutta

Yleinen trippeli sijat 1 - 8

Sinkkonen, Hakulinen, Valariutta
Palmqvist, Lukka, Lukka

Simon-Bellamy, Simon-Bellamy, Stenberg
Gripenberg, Kamppuri, Viinikainen

Holopainen, Kallio, Nikki
Lehti, Anttonen, Myllymäki

Piiparinen, Lehto, Railio
Lukkarila, Matilainen, Tuukkanen

Yleinen trippeli sijat 1 - 16

JAKONEN Marko (PSC), PAAKKANEN Mikael (PSC), SIRO Juha-Pekka (PSC)
HAKULINEN Jussi (KIS), SINKKONEN Jouni (KIS), VALARIUTTA Tapio (KIS)

LUKKA Henri (LIN), LUKKA Sami (CDC), PALMQVIST Henri (KAL)
PUNTA Ville (MYN), TALJA Mikko (MYN), TALJA Tommi (MYN)

KANKKUNEN Samuli (PSC), LINDMAN Seppo (LOI), POIKOLAINEN Arttu (PSC)
SIMON-BELLAMY Michel (KVP), SIMON-BELLAMY Patrick (PCP), STENBERG Arto (KVP)

LEHTI Antero (PCP), NÄSILÄ Harri (PCP), SOHLMAN Markus (RIE)
GRIPENBERG Mikael (HBY), KAMPPURI Mikko (HBY), VIINIKAINEN Anssi (HBY)

ROMAR KArl-Erik (ORA), SEMSKAR Kenneth (ORA), SVENS Stig (ORA)
HOLOPAINEN Jukka (NAS), KALLIO Jarkko (NAS), NIKKI Tero (NAS)

ANTTONEN Joel (PSC), LEHTI Jussi (PSC), MYLLYMÄKI Veli-Matti (PSC)
HEINONEN Jouni (BIT), KONOLA Ilkka (BIT), RÄMÖ Rauli (BIT)

RISTOLAINEN Ismo (NAS), SAPPINEN Ville (NAS), YLÖNEN Tuukka (CDC)
LEHTO Mikko (KAL); PIIPARINEN Pauli (KAL), RAILIO Ilkka (HBY)

LUKKARILA Jari (DRO), MATILAINEN Pasi (MPC), TUUKKANEN Antti (MPC)
AALTO Marko (HBY), MATIKAINEN Jyrki (KAL), NIEMINEN Miska (HBY)


Yleinen trippeli (32):

  1. AALTO Marko (HBY), MATIKAINEN Jyrki (KAL), NIEMINEN Miska (HBY) 
  2. ABDELAZIZ El-Fatine (KAL), HAKKARAINEN Juhani (KAL), SINTONEN Pasi (KAL)
  3. ANTTONEN Joel (PSC), LEHTI Jussi (PSC), MYLLYMÄKI Veli-Matti (PSC)
  4. EKSTRÖM Vesa (TUR), MARTTINEN Jari (TUR), PUSKA Timo (TUR) 
  5. ERONEN Jari (PSC), LUOMA ARi (PSC), TUPPURAINEN Klaus (PSC)
  6. GRIPENBERG Mikael (HBY), KAMPPURI Mikko (HBY), VIINIKAINEN Anssi (HBY)
  7. HAKALA Timo-Pekka (KAL), PANKKONEN Sakari (KAL), PELTOSOLA Jari (KAL)
  8. HAKULINEN Jussi (KIS), SINKKONEN Jouni (KIS), VALARIUTTA Tapio (KIS) 
  9. HATANPÄÄ Jani (VAA), KALLINKI Toni (VAA), LEPPÄNEN Juha (ORA)
  10. HEINONEN Jouni (BIT), KONOLA Ilkka (BIT), RÄMÖ Rauli (BIT)
  11. HOLOPAINEN Jukka (NAS), KALLIO Jarkko (NAS), NIKKI Tero (NAS) 
  12. JAKONEN Marko (PSC), PAAKKANEN Mikael (PSC), SIRO Juha-Pekka (PSC)
  13. JÄRVINEN Hemmo (MYN), PUNTA Pasi (MYN), TALJA Jari (MYN)
  14. KANKKUNEN Samuli (PSC), LINDMAN Seppo (LOI), POIKOLAINEN Arttu (PSC)
  15. KINNUNEN Maire (KIS), KINNUNEN Pertti (KIS), KOKKONEN Pekka (KIS)
  16. LAAKSO Eija-Liisa (KIS), USCHANOV Harry (KIS), VOIVALA Jukka (KIS)
  17. LAHTI Jarno (LIN), OLKINUORA Simo (LIN), VUORI Mika (LIN)
  18. LEHTI Antero (PCP), NÄSILÄ Harri (PCP), SOHLMAN Markus (RIE)
  19. LEHTI Mikko (RIE), LINTERI Simo (RIE), SEPPÄ Petri (RIE)
  20. LEHTO Mikko (KAL); PIIPARINEN Pauli (KAL), RAILIO Ilkka (HBY)
  21. LUKKA Henri (LIN), LUKKA Sami (CDC), PALMQVIST Henri (KAL)
  22. LUKKARILA Jari (DRO), MATILAINEN Pasi (MPC), TUUKKANEN Antti (MPC)
  23. LUNTERI Ari (PHN), SOINI Joni (PHN), YLIKULJU Veikko (PHN)
  24. METSÄ-EEROLA Mika (LOI), NIMEINEN Markku (LOI), RANDELL Kari (LOI)
  25. MÄKINEN Mikko (BIT), ROPONEN Seppo (BIT), SAMLI Jukka (BIT)
  26. PERTTULA Juha (PHN), TÖRNQVIST Raimo (PHN), VESTERLUND Raimo (PHN)
  27. PUNTA Ville (MYN), TALJA Mikko (MYN), TALJA Tommi (MYN)
  28. REIJONEN Ari (KVP), RINKKALA Pertti (KVP), RISSANEN Janne (KVP)
  29. RISTOLAINEN Ismo (NAS), SAPPINEN Ville (NAS), YLÖNEN Tuukka (CDC)
  30. ROMAR KArl-Erik (ORA), SEMSKAR Kenneth (ORA), SVENS Stig (ORA)
  31. SALINIEMI Ari (KOP), SIPILÄ Tarmo (KOP), VUORINEN Ilpo (KOP)
  32. SIMON-BELLAMY Michel (KVP), SIMON-BELLAMY Patrick (PCP), STENBERG Arto (KVP)

Naisten trippeli sijat finaali

SM kulta, Olkinuora, Suominen, Alanoja
SM hopea, Piira, Parviainen, Lohman
SM pronssi, Kivinen, Uusitalo, Saarinen

4, sija, Alanen, Salonranta, Laine

Naisten trippeli, sijat 5-8:

Ahonen, Kamppuri, Tikka
Aaltonen, Nummila, Haapanen


Frangén, Kankare, Komsi
Kalliosalo, Sutinen, Aalto

Naisten trippeli sijat 1 - 8

AHONEN Tuula (KAL), KAMPPURI Stiina (KAL), TIKKA Kirsi (KIS)
ALANEN Sari (DRO), LAINE Mirja (TUR), SALONRANTA Merja (BIT)

ALANOJA Jaana (LIN), OLKINUORA Anita (LIN), SUOMINEN Eija (LIN)
AALTONEN Elvi (LOI), HAAPANEN Tuija (LOI), NUMMILA Eila (LOI)

KIVINEN Pirjo (LOI), SAARINEN Annikki (LOI), UUSITALO Seija (LOI)
FRANGEN Pirjo-Liisa (KAL), KANKARE Eila (LIN), KOMSI Maaret (BAL)

LOHMAN Mari (PSC), PARVIAINEN Anja (HBY), PIIRA Katri (HBY)
AALTO Kirsi (PSI), KALLIOSALO Salla (PSI), SUTINEN Anu (PSI)

Naisten trippeli (14):

  1. AALTO Kirsi (PSI), KALLIOSALO Salla (PSI), SUTINEN Anu (PSI)
  2. AALTONEN Elvi (LOI), HAAPANEN Tuija (LOI), NUMMILA Eila (LOI)
  3. AHONEN Tuula (KAL), KAMPPURI Stiina (KAL), TIKKA Kirsi (KIS)
  4. ALANEN Sari (DRO), LAINE Mirja (TUR), SALONRANTA Merja (BIT)
  5. ALANOJA Jaana (LIN), OLKINUORA Anita (LIN), SUOMINEN Eija (LIN)
  6. FLINK-SOINI Maarit (PHN), KUUSIJÄRVI Kirsi (PHN), TÖRNQVIST Maija (PHN)
  7. FRANGEN Pirjo-Liisa (KAL), KANKARE Eila (LIN), KOMSI Maaret (BAL)
  8. HÄTÖNEN Ninna (PSC), KYLLÖNEN Laura (PSC), KYLLÖNEN Mira (PSC)
  9. KAIKKONEN Annukka (BIT), NIEMELÄ Irja (BIT), PAATERO Mirja (BIT)
  10. KANKAANPÄÄ Helena (PCP), NÄSILÄ Mirva (PCP), ROSLÖF Tarja (PCP)
  11. KARPPINEN Saimi (MYN), LAMMINPÄÄ Terttu (MYN), LASSILA Aulikki (MYN)
  12. KIVINEN Pirjo (LOI), SAARINEN Annikki (LOI), UUSITALO Seija (LOI)
  13. LOHMAN Mari (PSC), PARVIAINEN Anja (HBY), PIIRA Katri (HBY)
  14. NIEMINEN Kati (HBY), RAITASUO Outi (HBY), UUSIO Anu (HBY)